Lieky na migrénu: zoznam rýchlych tabliet

Drogy a ľudové lieky pomôžu zvládnuť stav migrény, predsudky, spúšťače a aktívnu formu ochorenia. Klasickým štandardom pre liečbu bolesti hlavy sú triptány. Liečba migrény kombinuje, takže zoznam zahŕňa analgetiká, protizápalové lieky, vazodilatátory, antispazmodiky.

Migrénové pilulky: ako fungujú

Tryptány sú prípravky s rýchlym účinkom. Ovplyvňujú receptory steny cievy, čo vedie k rozšíreniu cerebrálnych artérií, zatiaľ čo pocity bolesti klesajú. Pri miernych formách migrény pomáhajú drogy úplne zbaviť cefalalgie. Účinné lieky na bolesť hlavy s napätím a stresový cefalgický syndróm.

Selektívne lieky majú selektívny účinok na receptory umiestnené v mozgových cievach. Na srdce je zásobovanie krvou nemá vplyv. Anestetický účinok sa dosiahne v dôsledku blokády receptorov trigeminálnych nervov, spinálnych jadier. Pri dlhodobom používaní sa frekvencia relapsov znižuje. Použitie týchto liekov, ak je stav migrény s aurou je populárny, pretože odstránenie týchto prekurzorov migrény lieky ako zvukovú, svetloplachosť, nevoľnosť a vracanie.

Spazmolytiká, analgetiká a antikonvulzíva

Bežné prostriedky možno rozdeliť do 2 skupín - anestetiká a preventívne. Zoznam bolesti na bolesti hlavy:

  • Deriváty ergotamínu (cabergote).
  • Nesteroidné protizápalové lieky (Ibuprofen, Nyz).

Preventívna medicína by mala zabrániť vzniku útoku, odstrániť syndróm bolesti. Profylaktické tablety - zoznam liekov:

  1. blokátory kalciových kanálov;
  2. beta-blokátory;
  3. antidepresíva;
  4. antikonvulzíva.

Spoľahlivý prostriedok na záchvaty migrény

Rýchlo odstrániť nasledujúce skupiny liekov - analgetiká, triptány, ergotamíny. Prví z nich s migrénovým stavom sú účinné, ak má migréna ľahký priebeh. V mierne formy patológia Doporučená kombinácia analgetických a protizápalových činidiel, ako je napríklad "Kodeín", "Ibuprofen", "Diclofenac", "Naproxen", "ketoprofénu" "Aspirín", "Metamizol". Pri vyberaní liekov by ste sa nemali spoliehať na údaje skupiny. Majú nízku účinnosť. Pri patológii sú predpísané závažnejšie lieky.

triptány

Lieky majú rýchly účinok, takže sa používajú v akútnej forme stavu migrény. Neexistovala rozšírená distribúcia, pretože ich cena je vysoká. Účinnosť triptanov by sa mala kontrolovať trikrát. Odborníci odporúčajú, aby si konečne vybrali liek po troch praktických pokusoch. Ak po jednej nedôjde k úplnej eliminácii migrény, nevzdávaj sa drogy. Pri opakovanom podávaní (po 2 hodinách) zvyšujte dávkovanie.

Triptány podstúpili klinické skúšky, ktoré preukázali výhodu tabliet v porovnaní s analógmi iných skupín. Zoznam migrény triptány rýchlu status akcie -. "Zolmitriptan", "Noramig", "sumatriptán" "Imigran", "Zomig", "Trimigren", "Eletriptan", "naratriptan"

Ergotamíny na elimináciu migrénovej aury

Tieto tablety s migrénami sa nemôžu dlhodobo používať. Majú rýchly vazodilatačný účinok, ale sú návykové. Populárna ergotamín - "Akliman", "Sekabrevin", "Ergomar", "Neoginofort", "Ginofort", "Kakginergin".

Zvyšuje terapeutický účinok lieku v kombinácii s inými skupinami. Dobrý účinok v klinických štúdiách poskytuje kombinácia ergormaru a kofeínu. Analgetiká sa používajú na bolesť v hlave. Útok takýchto prášok z migrény neprestáva, ale môže byť použitý pri kombinovanej liečbe choroby. Zoznam analgetických tabliet:

  1. "Tempalgin" - pozostáva z analgínu a tempidónu.
  2. Citramon - obsahuje kofeín, kyselinu citrónovú, kakao.
  3. "Pentalgin" - kombinovaný liek na liečbu migrény. Obsahuje amidopirín, kofeín, analgin a mnoho ďalších zložiek.
  4. "Solpadein" - nové tablety na báze paracetamolu.
  5. "Analgin" je syntetický liek. Úspešne zmierňuje bolesť napätia, vazospazmy a neurologickú cefalalgiu.

Výber optimálneho vyliečenia pre cefalýzu sa uskutočňuje praktickým spôsobom. Nie je možné predpovedať účinok lieku na konkrétneho pacienta. Iba po trojnásobnej aplikácii sa hodnotí terapeutický účinok lieku.

Kombinované lieky s migrénou

Populárna od bolesti hlavy - "Stopmigren", "Solpadeine", "Tetralgin", "Pentalgin", "Ketanov", "Kaffetin". Zloženie kombinovaných liekov je založené na kodeíne, fenobarbitalu, kofeíne a mnohých podobných zložkách. Vďaka kombinovanému zloženiu sa zvyšuje terapeutický účinok tabliet na telo. Prvé klinické prejavy účinku lieku možno vysledovať po 20 minútach, aby sa rýchlo vylúčiť vedľajšie účinky a bolesť. Každá skupina liekov má nevýhodu - slabý účinok na závažné formy ochorenia.

"Excedrin"

Liek nedávno vstúpil do klinickej praxe, obsahuje kofeín, kyselinu acetylsalicylovú a paracetamol. Zložky poskytujú protizápalové, antipyretické a analgetické účinky. Mechanizmus ovplyvňovania je spôsobený inhibíciou centra termoregulácie hypotalamu a znížením aktivity produkcie prostaglandínu tkanivami. Antipyretický a analgetický účinok sa dosiahne v dôsledku kyseliny acetylsalicylovej.

"Eksedrín" zlepšuje zásobovanie krvou, znižuje tvorbu krvných zrazenín. Kofeín excituje dýchacie a kardiovaskulárne centrum. Tablety dilatujú tepny, eliminujú ospalosť, zvyšujú fyzickú a psychickú aktivitu mozgu. "Excerdin" obsahuje kofeín v malých dávkach, ktoré nemajú stimulačný účinok na centrálny nervový systém. Koncentrácia liečiva je dostatočná na obnovenie cievneho tonusu, urýchľuje dodávanie krvi.

Menštruačná migréna

Ak majú ženy menštruačnú formu migrény, tabletky sú určené na zastavenie útoku, čo zabraňuje následnému relapsu migrény. Eliminácia záchvatu u žien s patologickou poruchou sa uskutočňuje ergotamínmi, nesteroidnými protizápalovými látkami, triptánmi. Tablety z migrény sa používajú na rôzne typy bolesti. Uvažujme len o ich denných dávkach:

  1. Ibuprofén 400 mg;
  2. "Diklofenak" - 30 - 50 mg;
  3. "Aspirín" (kyselina acetylsalicylová) - 1000 mg;
  4. Sumatriptan - 100 mg;
  5. "Eletriptan" - 45 mg;
  6. "Digidergot".

Pri výbere lieku na migrénový záchvat je potrebné dodržiavať dôležité zásady: nepoužívajte analgetiká a protizápalové lieky dlhšie ako 10 dní. Ak drogy nezastavia útok, musíte pridať triptány. Aby ste zabránili bolesti hlavy v abusu, prestaňte prostriedky obsahujúce barbituráty, opiáty, kofeín. "Excedrín" sa nepoužíva v menštruačnej forme.

Princípy preventívnej liečby stavu migrény u žien

Keď menštruačné migrény na pozadí slabšej konzervatívnej liečby inými liekmi, niektorí lekári odporúčajú použitie nasledujúcich tabliet:

  • "Verapamil" - denná dávka 50-80 mg;
  • Propranolol - 50-80 mg;
  • "Amitriptylín" - 100 mg;
  • Topiramát - 100 mg;
  • Prípravky z horčíka - 360 mg.

Keď vyššie uvedené lieky nefungujú, odporúča sa hormonálna liečba. Najnovšie klinické štúdie uvažujú o racionalite perorálnych kontraceptív, estrogénovej substitučnej terapii. Použitie týchto metód je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú antikoncepciu. Indikácia hormonálnej liečby migrény u žien:

  • endometrióza;
  • dysmenorea;
  • ťažké krvácanie;
  • porušenie mesačného cyklu.

Použitie kortikosteroidov zvyšuje pravdepodobnosť mŕtvice. Riziko sa zvyšuje ešte viac, ak sa používa hormonálna liečba s Excedrínom alebo jeho analógmi. Na perorálnu liečbu estrogénom sa používa "estradiol" (denná dávka 30 mg), "estrogén" (0,9 mg). Existujú transdermálne a tabletové lieky na záchvaty migrény. Prvými sú početné omietky obsahujúce chemickú látku. Liečivo sa postupne vstrebáva a preniká cez kožu, čo poskytuje trvalý účinok pri odstraňovaní bolesti.

Migrény sú predvídateľné, pretože sa opakujú v pravidelných intervaloch. Následnú exacerbáciu možno predísť pomocou krátkodobej terapie. Začne sa 2-3 dni pred očakávaným nástupom bolesti hlavy. Na preventívne účely sa používajú tryptány, estrogény, NSAID. Na zlepšenie terapie konzervatívnymi látkami by sa mali používať iné než liekové metódy:

  • relaxácie;
  • korekcia rizika (stres, poruchy spánku, diétna výživa);
  • terapeutická gymnastika;
  • psychoterapie;
  • masáž.

Výber kvalifikovaného špecialistu na účely vykonávania liečby bez drog je ťažká úloha. Ak si vyberiete najlepšiu konzervatívnu terapiu a kvalifikovaného maséra, môžete zabudnúť na bolesti hlavy dlhú dobu.

Tablety z migrény - zoznam účinných liekov

Migrény sa vyznačujú bolestivou jednostrannou bolesťou hlavy, ktorá je taká intenzívna, že sa pacient nemôže pohybovať. Je mimoriadne dôležité rozpoznať migrénu na samom začiatku jej vývoja, aby bolo možné zastaviť bolesť v počiatočnom štádiu a znížiť prekážku nepríjemných pocitov počas útoku. Na tieto účely existujú liekové prípravky s inou látkou a spektrom účinku, ktorých účinnosť závisí od špecifických príznakov a frekvencie záchvatov migrény.

Prípravy na odstránenie miernych bolesti a úľavu zriedkavých migrénových záchvatov na začiatku ich vývoja

V počiatočnom štádiu útoku s nevýznamnými pocitmi bolesti a mierne exprimovanými vedľajšími symptómami je možné užívať analgetiká - lieky, ktorých účinná látka blokuje bolestivé impulzy v štruktúrach mozgu. Účinnosť analgetík pri bolesti pri migréne závisí od individuálnej znášanlivosti a dávkovania, ktoré by sa vo väčšine prípadov mali zvýšiť.

aspirín

Liečivo je účinné, ak sa jeho dávka zdvojnásobí, a potom piť liek so silným čajom. Pri príjme 1000 mg činidla u každého druhého pacienta slabá bolesť hlavy prestane za 2 hodiny. Aspirín tiež znižuje intenzitu ďalšie symptómy migrény - nauzea, zvracanie, strach z ľahkých a hlasnými zvukmi, najmä v kombinácii so špecifickým dávke 10 mg domperidónu alebo metoklopramid. Aspirín sa môže užívať každých 6 hodín počas dňa maximálne štyrikrát. Neodporúča sa užívať aspirín na žalúdočné vredy a menštruačné migrény, pretože zriedia krv a môžu spôsobiť krvácanie.

ibuprofen

Tablety sú alternatívou k aspirínu, ale na dosiahnutie účinnosti je potrebné ich užívať vo zvýšenej dávke - od 400 do 600 mg na 1 príjem. Liečivo sa tiež spotrebuje nie viac ako 4 krát denne s minimálnym časovým intervalom 6 hodín. Ibuprofen má minimálne vedľajšie účinky, takže ho môžu konzumovať tehotné, dojčiace matky a dojčatá. V takomto prípade dávku určuje lekár individuálne.

paracetamol

Vo svojej čistej forme je liek neúčinným činidlom proti bolesti pri migréne, ale jeho účinok môže byť zvýšený ďalším príjmom kofeínu. K tomu treba 2 tablety s dávkou 500 mg piť 200 mg čerstvo vyrobenej kávy. Pri závažných záchvatoch nauzey a vracania sa liek kombinuje s antiemetickými liekmi.

naproxén

Liečivo je menej účinné ako aspirín, ale z dôvodu minimálnych vedľajších účinkov je cennou alternatívou k Frovatriptanu, patriacemu do skupiny triptánov. Tablety s hmotnosťou od 550 do 750 mg sa užívajú raz s mierne bolestivým syndrómom. Ak bolesť neklesne, potom sa liek môže predĺžiť na ďalší deň v dvoch rozdelených dávkach 250 mg.

Draslík diklofenaku

Eliminácia miernej a strednej bolesti sa môže dosiahnuť jednorazovou dávkou lieku v dávke 100 mg. Denná dávka by nemala byť vyššia ako 200 mg, takže počas tejto doby môžete piť 1 tabletu 50 mg v dvoch rozdelených dávkach s časovým intervalom najmenej 6 hodín. Výhodou lieku je forma jeho výroby: okrem tabliet sa vyrába vo forme sviečok, práškov a ampuliek na injekcie. Použitie sviečok je vhodné pre bolestivú nevoľnosť počas záchvatov, účinnosť lieku v tomto prípade kvôli rýchlej absorpcii sa dosiahne v priebehu 30 minút.

Počas záchvatov migrény sa neodporúča užívať analgin a ketorol napriek výraznému analgetickému účinku.

Nevylučujú príčinu migrénovej bolesti, ale jednoducho blokujú receptory bolesti, zatiaľ čo zoznam ich vedľajších účinkov v porovnaní s inými analgetikami je výrazne rozšírený.

Lieky na odstránenie často prejavujúcich intenzívnych bolesti, ako aj v prípadoch, keď je analgetikum neúčinné

Ak je čisté analgetické liečivo neúčinné s častými stredne silnými bolesťami hlavy, malo by byť nahradené jedným z kombinovaných liekov. V ich jadre sa kombinujú analgetiká a pre tonizujúci alebo upokojujúci účinok sa pridávajú ďalšie zložky.

Citramon P

Kombinácia aspirínu a paracetamolu v prípravku poskytuje jeho analgetický účinok a pridávanie kofeínu v malých množstvách priaznivo ovplyvňuje tón ciev a obehový proces. Citramon P je indikovaný na mierne migrény spôsobené vazokonstrikciou. Na začiatku útoku je potrebné zobrať 2 tablety lieku, ak je to potrebné, opakujte postup po 4 hodinách.

askofen

Liečivo je analógom Citramonu P v jeho zložení a účinku. Na zmiernenie bolesti s migrénou je potrebné piť 2 kapsuly lieku.

Solpadeine

Základom lieku je paracetamol, doplnený kodeínom a kofeínom. Kodeín je narkotický analgetikum, takže je súčasťou lieku v malej dávke. Vďaka svojmu účinku zvyšuje analgetický účinok paracetamolu a v kombinácii s kofeínom výrazne uľahčuje stav v počiatočnom štádiu migrénovej bolesti. Preto, pri syndróme strednej bolesti musíte vypiť 2 tablety jedenkrát a zároveň sa snažiť zneužívať to, aby ste sa vyhli závislosti.

Sedalgin-Neo

Je indikovaný pri migrénových záchvatoch spôsobených psychoemotionálnou citlivosťou. Analgetický účinok lieku Analgin a paracetamolu je zosilnený účinkami fenobarbitalu a kodeínu. Aj v optimálnej dávke je Cedal zahrnutý v Sedalgin. Jedna tabletka Sedalgin-Neo sa opití raz, s vážnymi záchvatmi, dávka sa môže zdvojnásobiť v jednej dávke.

Pentalgin H

Účinnosť lieku sa dosahuje kombináciou naproxénu, paracetamolu, drotaverínu, kofeínu a fenyramínmaleátu. Liečivo v tabletách odstraňuje zápal a dáva tón nádobám, anestetizuje a upokojuje. Ak chcete odstrániť stredne silnú migrénu, postačí piť 1 tabletu v počiatočnom štádiu útoku.

Migrenol Extra

Tablety na báze aspirínu, kofeínu a paracetamolu zastavujú rozvoj útoku, ale potrebujú piť, keď sa objavia prvé príznaky migrény. Keď užívate 2 tablety naraz, pocity bolesti prestávajú rušiť pol hodiny.

Kombinované lieky sú účinnejšie ako čisté analgetiká, ale majú oveľa viac kontraindikácií.

Prakticky všetky prostriedky nemožno konzumovať počas tehotenstva, detí s ochoreniami žalúdka a obličiek. Niektoré z týchto liekov sú návykové a vo vhodnom čase prestávajú mať správny účinok.

Tablety z migrény na zastavenie veľmi silných migrénových bolestí

Pri intenzívnej bolesti s migrénou, ktorá sa zhoršuje sprievodnými symptómami, konvenčné analgetiká nepomáhajú. V tomto prípade je pacientovi predpísaný predpis na špeciálne antimigrénové lieky, čo je opatrenie, ktoré je zamerané na normalizáciu krvných ciev zúžením a obnovením kvôli tomuto obehu. Všetky činidlá proti migréne sú rozdelené do dvoch skupín - tryptány a alkaloidy námelí.

triptány

Nie všetky lieky v tejto skupine sú rovnako účinné pri migrénových záchvatoch. Ak by špecifické tablety nemali účinok na tri záchvaty, pacient by sa mal pokúsiť odstrániť bolesť iným tryptánovým liekom. K rozsiahlym prípravkom-tryptánom s licenciou v Rusku nesie:

  • Sumatriptan a jeho deriváty (Imigren, Amigrenin, Sumamigren) - Na začiatku záchvatu bezprostredne po ukončení aury sa má podať jedna tableta s dávkou 50 mg. Ak je účinok minimálneho, potom po 2 hodinách potrebujete piť druhú tabletu. Viac ako 2 tablety denne nemôžu piť.
  • Zolmitriptan (Zomig) - liek účinne odstraňuje bolesť hlavy a vedľajšie účinky, a to na začiatku aj uprostred útoku po 15 minútach po aplikácii. Ak to urobíte, užite pilulku 2,5 mg a zopakujte po 2 hodinách, ak bolesť neprešla.
  • Eletriptan (Relpax) - 40 mg lieku, ktoré sa užíva po ukončení aury, zmierni stav a zníži prah bolesti po 30 minútach. Ak bolesť aj naďalej obťažuje, potom po 2 hodinách musíte piť ďalšie 40 mg prostriedky. Neodporúča sa konzumovať viac ako 80 mg denne.

V porovnaní s analgetikami majú tryptány vysoké náklady, preto je potrebné ich opatrne užívať u pacientov trpiacich vysokým krvným tlakom, srdcovým ochorením a tiež starými ľuďmi a deťmi.

Prípravky na báze ergotamínu

Účinok liekov na báze ergotamínu je zameraný na zvýšenie tónu mozgových ciev a zníženie aktivity serotonínu. Zmierňujú len migrénu, takže ich použitie v iných prejavoch bolesti je zbytočné. Spoločné prostriedky tejto skupiny zahŕňajú:

  • Kofetamin - ergotamín je doplnený kofeínom, ktorý urýchľuje vstrebávanie hlavnej látky do krvi, stimuluje CNS a má na ňu tonizujúci účinok. Liečivo sa užíva v čase záchvatu v množstve 2 tablety, pričom sa dávka zníži na 1. tabletu počas nasledujúcich niekoľkých dní.
  • Nomigren - liečebné kombinované činidlo na báze ergotamínu, camilofínu, kofeínu, mekloxamínu a propifenazónu. Pri silnej bolesti musíte užívať jednu tabletu lieku a po pol hodine druhú. Za deň sa neodporúča používať viac ako 4 tablety.

Pre množstvo vedľajších účinkov nekontrolovaného príjmu antimigrenálnych a analgetických látok neovplyvnilo všeobecný stav, je potrebné koordinovať výber liekov s neurológom.

Je to špecialista, ktorý bude schopný diagnostikovať typ migrény a vzhľadom na intenzitu útokov predpísať liečbu.

Aké sú prípravy na migrénu, zoznam

Migréna je ochorenie nervového systému. Niektorí zmiasť bežné bolesti hlavy s touto chorobou. Ale migréna má určité príznaky, ktoré odlišujú túto chorobu od bolesti hlavy v dôsledku prechladnutia alebo iných príčin. Je dôležité vybrať správny liek na liečbu migrény. Správna liečba migrény začína jeho diagnózou, preto by ste mali zvážiť povahu tejto choroby podrobnejšie.

Ako sa prejavuje

Po prvé, migréna je silná, akútna bolesť hlavy, ktorá môže trvať od pol hodiny až niekoľko dní. Bolesť je taká silná, že človek musí opustiť všetky svoje záležitosti a skryť sa od vonkajšieho sveta. Bolesť je spravidla lokalizovaná buď v ľavej alebo pravej časti hlavy, ale obidve časti môžu ublížiť. V závislosti od týchto parametrov je migréna rozdelená na pravostrannú a ľavostrannú.

Ale to nie je jediný príznak. Bolesť hlavy je takmer vo všetkých prípadoch sprevádzaná nevoľnosťou, ktorá sa často môže zhoršiť pred zvracaním. Často sú tieto znaky sprevádzané netoleranciou jasného svetla a ostrými zvukovými signálmi.

Existuje ešte jedna charakteristická črta choroby, je to aura. Je to s ňou často začať útoky migrény. Aura môže byť vyjadrená motorickými, senzorickými alebo vizuálnymi príznakmi. Napríklad:

  • vizuálne príznaky sa môžu prejaviť v podobe svetelných zábleskov, jasného blesku, oslnenia, niekedy dosahuje krátkodobú stratu pamäti;
  • citlivé príznaky - sú to husacie hrbole, necitlivosť niektorých častí tela, brnenie;
  • motorická aura je vyjadrená slabosťou v ramenách a nohách, závratmi, stratou koordinácie v priestore.

Po prejavení týchto príznakov začnú bolesti hlavy, môžu trvať až niekoľko dní. Preto je liečba nevyhnutná.

Okrem toho dochádza k migréne bez aury. Na liečbu týchto typov ochorení sú potrebné rôzne lieky.

Vyčíslenie všetkých týchto príznakov jasne naznačuje, že je potrebná migréna a stačí ju liečiť. V opačnom prípade sa nemôže hovoriť o normálnej životnej činnosti.

Aké sú prípady migrény

Ak po objavení sa znakov aury pacient trvá liek včas, pravdepodobnosť vzniku bolesti je výrazne znížená. Ich príjem je jedinou metódou, ktorá pomáha bojovať proti príznakom.

Všetky lieky proti migréne možno rozdeliť do dvoch skupín:

  • zastavenie záchvatov;
  • prevencia.

Prvá skupina je pridelená všetkým pacientom bez výnimky bez ohľadu na frekvenciu a intenzitu záchvatov. Profylaktické pilulky sú predpísané pacientom, ktorí majú záchvaty nie viac ako dva až trikrát mesačne a je veľmi ťažké ich užívať. V oboch prípadoch je dôležité presne vybrať liek, ktorý bude účinný pre každého pacienta a poskytne čo najefektívnejšiu liečbu.

Vlastnosti liečby drogami

Bohužiaľ, dokonca aj po výbere lieku môže mať dočasný účinok. Preto je potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy, ktoré vznikajú pri liečbe migrény:

  • tablety vhodné pre jedného pacienta môžu byť úplne neefektívne pre iné, takže nedodržujte rady priateľov o výbere liekov;
  • Postupom času môže nástroj, ktorý má účinnosť, stratiť svoju účinnosť. V tomto prípade musíte prejsť na inú drogu;
  • môže sa stať, že pre jedného pacienta môžu byť potrebné rôzne lieky. Takáto potreba môže vzniknúť v prípade, že okamžite trpí rôznymi druhmi ochorení.

Výsledkom je, že lekár čelí náročnej úlohe: čo najrýchlejšie vybrať najefektívnejšiu drogu. Prirodzene, môže byť vybraná a nie pri prvom pokuse.

Vysokorýchlostné lieky

Táto skupina zahŕňa tablety používané na zastavenie príznakov migrény. Používajú sa, zatiaľ čo bolesť hlavy už začala, alebo vznikla iba aura, ktorá predchádza jej vzniku.

  • analgetiká a nesteroidné protizápalové lieky;
  • námeľové prípravky;
  • triptány.

analgetiká

Stojí za zmienku, že tento typ liekov sa najčastejšie používa na liečbu migrény zameraných na zastavenie príznakov migrény. Mali by začať liečbu a len ak nebudú trikrát účinné, musíte ísť výlučne na triplany. Ak analgetika nekonala 45 minút po jej podaní, musíte si vziať tryptán. Lieky proti príznakom migrény, ktoré majú zastavujúci účinok, je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu.

Tu je zoznam najobľúbenejších a najobľúbenejších tabliet:

Askofen-P


Najčastejšie je dnes tabletka proti symptómom migrény. Poskytujú účinnú liečbu úspešnou kombináciou zložiek, ako je paracetamol, kyselina acetylsalicylová a kofeín. Tablety nie sú jeho jedinou formou, prípravok je dostupný aj v granulách a práškoch na prípravu roztoku.

Solpadeine

Ďalšia populárna a pomerne účinná proti-migréna. Používa sa na liečenie ochorenia často ako primárneho lieku. Hlavnými zložkami sú kodeín, kofeín a paracetamol. Prvá zložka sa týka omamných látok, poskytuje pomerne silný účinok a súčasne zvyšuje účinok paracetamolu. Tablety dostatočne rýchlo zachytia migrénu a poskytujú pomerne účinnú liečbu symptómov.

Sedalgin-Neo

Obsahuje kodeín, kofeín, fenobarbital, analgin a paracetamol. Skladá sa z kodeínu, kofeínu, analgínu, paracetamolu a fenobarbitalu. Kodeín a fenobarbital poskytujú nielen účinnú liečbu symptómov, ale sú tiež určené na zvýšenie účinku analgénu paracetamolom. Kofeín vedie k utopeniu ciev mozgu. Maximálna dávka je dve tablety, ako v predchádzajúcich prípadoch.

Pentalgin

Obsahuje vo svojom zložení také zložky ako paracetamol, naproxén, kofeín, drotaverin hydrochlorid, feniramín maleát. Všetky tieto látky poskytujú silný analgetický a protizápalový účinok, majú mierny sedatívny účinok a normalizujú cievy mozgu. Môžete užívať nanajvýš jeden tablet naraz. Účinok tohto lieku je dostatočne silný, preto nezanedbajte pokyny týkajúce sa dávkovania.

ibuprofen

Má dve formy, ide o tablety v škrupine a tablety na rozpustenie vo vode. Druhá forma lieku má rýchlejší účinok, pretože voda rozpustená vo vode je lepšie absorbovaná do steny žalúdka. Existujú dva druhy ibuprofenu v kombinácii s kodeínom a L-arginínovou soľou. Odporúča sa užívať maximálne dve tablety súčasne.

naproxén

Toto anti-migrénové liečivo má iba jednu aktívnu zložku, avšak poskytuje menej silný účinok ako iné lieky. Môžete použiť tri tablety.

diclofenac

Je to nesteroidné protizápalové liečivo. Existuje syntetizovaný diklofenak, ktorý poskytuje skôr efektívnu liečbu migrény ako bežný diklofenak.

Tento zoznam obsahuje najobľúbenejšie a bežné lieky. S neustálym prístupom môžu poskytnúť nielen odstránenie bežných symptómov, ale aj liečbu migrény. Ale majú jedno mínus: je to dlhý zoznam kontraindikácií, ktoré musíte prečítať skôr, ako začnete užívať liek proti migréne.

Tieto lieky sa nazývajú aj núdzové lieky. Sú dosť účinné a čo najskôr eliminujú symptómy ochorenia. Napriek tomu, že majú približne rovnaký účinok, protizápalové lieky a analgetiká pre každého pacienta môžu byť účinné alebo nie. Dokonca aj vtedy, keď je liek správne zvolený, môže časom prestať pôsobiť v takom rozsahu, ako je to pri prvom príjme. V takom prípade je potrebné konzultovať s ošetrujúcim lekárom, pokiaľ ide o voľbu nového lieku a jeho ďalšiu aplikáciu, a tiež - nepokračujte v užívaní lieku, ak nemá požadovaný účinok.

V prípade, že z vyššie uvedeného zoznamu nie je vhodné žiadne liečivo, odporúča sa používanie liekov zo skupiny námeľových prípravkov.

Čo sú námeľové prípravky

Ich hlavný efekt je zameraný na tónovanie plavidiel. Sérotonínová aktivita je zameraná na anestéziu počas záchvatov. Treba mať na pamäti, že sú účinné len pri migrénových bolestiach hlavy. Mnohí robia chybu pri kúpe týchto liekov proti iným typom bolesti a pri liečbe.

Existujú prípravky, ktoré obsahujú iba jednu alkaloidovú námeľ. Aplikujú sa vo forme kvapiek alebo injekcií, intramuskulárne alebo intravenózne.

Existuje mnoho kombinovaných liekov, to sú Cofetamine, Cofergette, Nomigren. Sú k dispozícii vo forme tabliet alebo nosných sprejov. Najznámejším z nich je kofetamín. Účinnejšia forma lieku proti migréne je presne forma nosového spreja. Aplikuje sa na rýchle liečenie symptómov, pretože sa takmer okamžite vstrebáva do krvi.

Ďalšou výhodou tejto formy liekov je nedostatok nevoľnosti a zvracania, ktoré sa často vyskytujú počas užívania tabliet s migrénou. Avšak táto metóda liečby vyžaduje ukončenie fajčenia, inak sa môže objaviť kŕč periférnych ciev, čo vedie k porušeniu krvného obehu.

triptány

Ako už bolo spomenuté, tryptány sa môžu používať len vtedy, ak liečivá z vyššie uvedeného zoznamu nemajú správny účinok a nemôžu byť použité na liečenie tejto choroby. Triptány boli vynájdené pred viac ako storočím, ale ich rozšírené používanie sa začalo nie dávno. V skutočnosti ide o chemický derivát 5-hydroxytryptamínu. pracujú v niekoľkých smeroch naraz. Môžu byť vysvetlené nasledovne:

  • spojenie s receptormi cievnych stien, čo spôsobuje zúženie ciev;
  • poskytuje inerváciu hlavy a tváre, je zabezpečená schopnosťou komponentu zablokovať bolesť na úrovni trigeminálneho nervu;
  • liek eliminuje len bolesti hlavy, ale aj iné prejavy migrény, vrátane aury, nevoľnosti a zvracania.

V dôsledku toho triplány získali širokú popularitu ako lieky na liečbu migrény.

Na prevenciu a liečbu chorôb sa používajú liečivá, ako sú antidepresíva, antikonvulzíva, β-adrenoblokátory. Na rozdiel od iných prostriedkov majú dlhú dobu vystavenia tela. Môže byť použitý v spojení s kurátormi príznakov, ale iba v súlade s predpisom ošetrujúceho lekára.

Prostriedky na migrénu rýchleho nárazu

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Tablety z migrény sú špeciálnym komplexom chemikálií, ktoré by mali rýchlo potlačiť bolestivé záchvaty. Migréna bolesti sú veľmi intenzívne a môžu trvať niekoľko dní. V závažných prípadoch sa pacient nemusí dokonca dostať z postele, pretože nepríjemné pocity z pohybu niekedy vedú k strate vedomia.

Prostriedky na migrénu rýchleho nárazu

Abortifíenti s migrénou

diclofenac

Diklofenak môže znížiť bolesť počas prvých 15 minút po užití

Silné anestetikum, ktoré vám umožňuje znížiť bolesť počas prvých 15 minút po požití. Na odstránenie príznakov migrény sa odporúča užívať 100 mg účinnej látky. Niekedy sa dávka Diclofenacu môže zvýšiť na 200 mg, zvyčajne sa predpisuje pacientom, ktorí sú na pokraji straty vedomia. Pijte lieky len raz denne. V zriedkavých prípadoch pod dohľadom ošetrujúceho lekára možno lieky užívať trikrát, ale len v minimálnych množstvách. Piť Diklofenak by mal byť okamžite po jedle, pretože liek má agresívny účinok na žalúdok.

Amigrenin

Liečba proti migréne Amigrenin

Liek je predpísaný pre dospelých pacientov v dávke 50 mg. Pri veľmi akútnej a ťažkej bolesti s migrénou je prípustné zvýšiť množstvo účinnej látky na 100 mg. Za žiadnych okolností nesmie byť prekročená denná dávka 300 mg. Interval medzi tabletami by mal byť aspoň dve hodiny. Ak použitie Amigrenínu po troch dávkach neprinieslo žiaden výsledok alebo len mierne oslabilo bolesť, nie je potrebné aplikovať tento liek nasledujúci deň. Ak sa bolesť znížila, ale znova sa objavila v priebehu 1-2 dní, môžete znova použiť lieky.

Relpaks

Tieto tablety sú prísne zakázané rozdeliť alebo žuť, pretože to výrazne zníži ich účinnosť. Pri prvom záchvate migrény musí pacient užívať 40 mg účinnej látky. Maximálna denná dávka v tomto prípade je 160 mg, pričom táto suma je rozdelená do štyroch použití. Ak sa migrény opakovane opakujú, množstvo účinnej látky sa zdvojnásobí, ale maximálna denná dávka lieku Relpax nesmie presiahnuť 160 mg.

Pozor prosím! Prípravky tejto skupiny by sa mali používať s veľkou starostlivosťou v prítomnosti akýchkoľvek ochorení gastrointestinálneho traktu. Ak má pacient problémy s gastrointestinálnym traktom a je potrebné užívať neúspešné lieky, mal by sa vybrať tvar kapsúl. Nie je tak nebezpečný a nedráždi sliznicu žalúdka.

Symptomatické lieky s rýchlou účinnosťou

chlórpromazín

Aminazín sa z lekárne vydáva len na predpis lekára

Liečivo sa vydáva z lekárne iba podľa predpisu ošetrujúceho lekára, pretože patrí do triedy omamných látok. Ale v tomto prípade môže aminazin v priebehu niekoľkých minút zmierniť migrény. Dospelí pacienti sa odporúčajú perorálne podávať v dávke 25-50 mg. Neodporúča sa užívať liek viac ako trikrát denne. V zriedkavých prípadoch, s neznášanlivosťou hlavnej zložky, liek môže zintenzívniť nevoľnosť a zvracanie. Nie je vhodný na časté používanie. V zriedkavých prípadoch, keď je pacient vo vážnom stave, môže byť podaný injekčne intramuskulárnou injekciou.

Largaktil

Analóg vyššie opísaného liečiva sa tiež uvoľňuje prísne podľa predpisu ošetrujúceho lekára, pretože môže s nevhodnými dávkami ovplyvniť duševný stav pacienta. U pacientov trpiacich migrénou môže byť podávaná dávka 25-50 mg účinnej látky až štyrikrát denne. Je zakázané liečiť tento liek viac ako jeden deň migrénami. Niekedy pri používaní Largactilu môžu byť vedľajšie účinky, ako sú inhibičné reakcie a malá apatia.

Pozor prosím! Táto skupina liekov súčasne bojuje s úzkosťou na nauzeu a vracaním, ktoré tak často trpia pacientmi s migrénami.

Tryptány pre rýchle odstránenie migrény

Sumamigren

Sumamigren je účinný pri migrénových bolestiach hlavy

Liečba je najúčinnejšia u pacientov, ktorých migréna je charakterizovaná rastúcou bolesťou. Na začiatku liečby by pacient mal dostať 50 mg účinnej látky 30 minút po požití. Tabletu nemožno žuvať a rozdeliť. V zriedkavých prípadoch sa počet tabliet môže zvýšiť na dve, čo je 100 mg. Treba mať na pamäti, že Sumamigren nie je vhodný na ďalšie použitie, ak prvé užívané dávky ešte ani nepatrne oslabujú. Maximálny počet tabliet, ktoré je možné užívať v priebehu jedného dňa, je tri alebo 300 mg účinnej látky. Aplikujte tablety len jeden deň, iba v zriedkavých prípadoch trvá liečba niekoľko dní.

Imigran

Forma prípravy imigranu

Ak chcete zastaviť záchvaty migrény, môžete použiť nosový sprej alebo tablety. Pri použití spreja musíte podať 20 mg účinnej látky do každej nosnej dierky. Pri užívaní tabliet je počiatočná dávka 50 mg, ak len mierne zníži bolesť, môžete postupne zvyšovať množstvo Imigranu až na 300 mg. V tomto prípade nemôžete výrobok užívať, ak nefunguje počas prvej hodiny po prvých opitých tabletách. Imigranti nemôžu byť kombinovaní s inými liekmi na zastavenie migrény. Pri použití nosovej aerodisperzie by množstvo účinnej látky nemalo presiahnuť 40 mg na nosovú dierku. Použitie lieku na profylaxiu je prísne zakázané.

Rapimed

Liek Rapimed je v kombinovanej terapii zle tolerovaný

Dobrý tryptánový liek, ktorý môže rýchlo odstrániť zápalové opuchy, ktoré zmierňujú bolesť. Užívajte lieky odporúčané pre 50 mg hlavnej zložky raz denne. Pri závažných formách migrény môže pacient dostať dennú dávku 300 mg, ktorá sa musí užívať v troch až šiestich receptoch. Medzi dávkami by ste mali vždy dodržiavať dvojhodinovú prestávku. Liečba je v kombinovanej terapii zle tolerovaná a nemôže byť kombinovaná s inými liekmi, ktoré sú zamerané na potlačenie migrény.

Pozor prosím! Lieky v tejto skupine môžu v budúcnosti zabrániť opakovaniu migrénových záchvatov a posilniť steny plavidiel.

Blokujúce tablety rýchleho nárazu

Inderal

Anaprilin má na telo pomerne silný a rýchly účinok

Tento liek sa má užívať len jeden deň, pretože Anaprilin má na telo pomerne silný a rýchly účinok. 1-2 dni možno užívať liek ako preventívny prostriedok. Zvyčajne sú pacientom predpísané 40 mg účinnej látky, ktoré sa musia užívať až trikrát denne. V závažných prípadoch sa pacientom odporúča piť 160 mg rozdelených na tri až štyri dávky. Liek má priamy účinok na kardiovaskulárny systém, takže je dôležité dodržiavať presné dávky.

Topral

Dobrý liek, ktorý môže výrazne zmierniť stav pacienta trpiaceho migrénou. Ak chcete stabilizovať svoj stav, mali by ste užívať 0,4 až 1,6 g chemickej látky, rozdelenej na niekoľko receptúr. Pritom by ste mali maximálne obmedziť pacientovu stresu, aby nedošlo k skoku. V zriedkavých prípadoch sa liek podáva intramuskulárne, ak to vyžaduje stav pacienta. Dĺžka liečby tiež nesmie presiahnuť jeden deň, niekedy je povolené opakovať postup, ak sa bolesť obnoví o 24 hodín neskôr.

Barnet

Tento liek sa používa nielen v terapii, ale aj v psychiatrii, čo si vyžaduje prísne dodržiavanie dávky. Pacienti s migrénou sú zvyčajne predpísaní na jedno použitie v množstve od 40 mg do 1,6 g. V deň podania lieku sa denná dávka rozdelí na tri dávky. Barnetil odstraňuje vzrušenie, normalizuje krvný tlak a zvyšuje pulz.

Pozor prosím! Prípravky tohto typu zlepšujú náladu a dávajú pacientovi zaobchádzanie s vivacitou. Súčasne rýchlo zablokujú bolesť a postavia pacienta na nohy.

Náklady na lieky proti migréne

Pozor prosím! Lieky uvedené v článku sa môžu v konkrétnej lekárni líšiť. Všetky ceny v tabuľke sú informatívne.

Ďalšie odporúčania pre liečbu migrény

Aby sa zabránilo a zbavilo bolesti hlavy, malo by sa dodržať niekoľko pravidiel:

  • snažte sa byť vonku vonku častejšie, aby telo dostalo dostatok kyslíka;
  • Nemali by ste predpisovať lieky sami, pretože majú veľký zoznam kontraindikácií a spôsobujú rýchlu závislosť.
  • ak pacient trpí ťažkou nevoľnosťou a vracaním, môžete piť lieky proti týmto symptómom;
  • pri zvýšenej teplote by ste sa mali najprv pokúsiť znížiť indikátory pomocou uteráka s ľadom alebo studeným kompresom;
  • ak vám to nepomôže, môžete piť Ibufen alebo Paracetamol, budú mať ďalší analgetický účinok;
  • ak sa vyskytujú časté recidívy, mala by sa vykonať komplexná liečba, ktorá zlepší celý organizmus;
  • naložte pacienta so strednou fyzickou námahou;
  • spánok a odpočinok;
  • Nezúčastňujte sa a nereagujte na stresové situácie, aby ste nezvyšovali krvný tlak.
  • úplne opustiť alkoholické nápoje a fajčiť.

Ak trpíte migrénou, mali by ste prejsť komplexnou skúškou. Bude identifikovať problémové oblasti v tele, skontroluje stav srdca, krvných ciev a mozgu. Odporúčaná liečba a predpísané dávky liekov budú vo veľkej miere závisieť od stavu obehového systému a práce vnútorných orgánov. Treba mať na pamäti, že migrény nemožno liečiť samostatne, pretože choroba postupuje pomerne rýchlo a môže trvať až sedem dní.

Ktoré pilulky účinne pomáhajú s migrénou?

Vyjadrenie slova "migréna" neznamená len bolesť hlavy, ale celú izolovanú chorobu nervového systému, ktorá má svoje vlastné charakteristické črty. Má vlastnosť zmiznúť bez stopy po 40 rokoch, ale až do tohto bodu môže vážne zhoršiť kvalitu života bez použitia adekvátnych liekov na migrény rýchleho účinku.

Od doby, kedy Hippokrates v 5. storočí pred naším letopočtom, diagnostikovať chorobu, zaviedol pojem "hemikranium" do obehu, medicína pokročila tým, že vymýšľala rôzne tabletky migrény vo svojich laboratóriách. Po stáročiach slovo prešlo niekoľkými zmenami a dostalo sa nám už vo forme zvyčajného, ​​vnímaného.

obsah:

Prečo je migréna neobvyklá bolesť hlavy

Migréna je dedičné neurologické ochorenie, ktoré postihuje ženy viac, pretože gén zodpovedný za vznik tohto typu bolesti hlavy je v chromozóme X. To nie je ospravedlnenie pre krásne dievčatá k zúfalstvu, pretože liek nie je stále v hľadaní najlepších liekov na migrény, ale je tu ešte jedna príležitosť podrobnejšie študovať takú bolestivú otázku.

Táto choroba dostala svoje meno, založené na symptomatológii, a doslova znamená "polovicu bolesti lebky". To vždy bolí len jednu časť hlavy s násilnou pulzujúcou bolesťou. Náhly strach zo svetla, hlasitého hluku, zvukov a ostrých zápachov je typický. Útok trvá niekoľko dní, často sprevádzaný nevoľnosťou a vracaním.

Stav, počas ktorého sa vyskytujú sprievodné príznaky, sa nazýva stav migrény. Predchádza to nejaká ospalosť, podráždenosť, depresívny stav, periodická strata orientácie v priestore.

Ak útok prebieha bez fázy bolesti, nazýva sa to migréna bez hlavy.

Liečba migrény s určitými liekmi počas tohto obdobia je možná, ale ťažká. Osoby, ktoré trpia migrénou a cíti prístup by mal vziať prášky na migrény vopred (preventívne lieky cinnarizine, phenibut), a ak sa začala útok, aspirín v dávke najmenej 1000 mg.

Analgetické antimigrény, vyvinuté vedou a používané v praxi, sú relevantné len pri zastavení alebo prevencii migrénového záchvatu. Špecifickosť ochorenia je taká, že štandardné lieky proti bolesti, samotné, mierne zmierňujú migrénu, symptómy a liečba tabletami sú silne vzájomne prepojené.

To používa kombinácia niekoľkých skupín liečiv proti migréne, ako systému príjmu uľahčiť útokov (Vazobral, Finlepsin, Topamax, cinnarizine, phenibut, Stresam) a jednorazový poplatok v čase výskytu bolesti (Imigran, Zomig) a analgetiká (Pentalgin, paracetamol, Aspirín).

Hormonálna antikoncepcia s migrénou

Úloha ženských pohlavných hormónov v rozvoji migrény, dostatočná, závažná. Zmena ich koncentrácie v krvi je priamo spojená s údermi bolesti hlavy.

Antikoncepčné tabletky obsahujúce estrogény a gestagény, ktoré majú vedľajšie účinky, môžu vyvolať migrény. Podobne aj stav ženského cyklu.

Je zistené, že niekoľko faktorov prispieva k stavu migrény:

Na liečbu menštruačného cyklu, polycystických vaječníkov, endometriózy alebo v postmenopauzálnej dobe sa používajú hormonálne prípravky (čapíky Ovestin). Ako je prípustné ich uplatnenie v tomto prípade?

Je to prípustné a dokonca aj preukázané v prípadoch záchvatov migrény bez aury! Hormonálna antikoncepcia krídlo obsahujúce estrogén, je schopný znížiť frekvenciu útokov tohto typu migrény, ako je uvedené Ovestin sviečky, bez ktorého v niektorých prípadoch nemožno robiť.

Úplne iný príbeh je, keď ide o migrénu s aurou. Takéto záchvaty môžu v priebehu času vyvolať vývoj ischemickej cievnej mozgovej príhody. Hormonálne kontraceptíva ďalej zhoršujú toto riziko.

Preto je dôležitosť diferencovania typov bolesti hlavy lekárom zásadne dôležitá, ak je ženu vystavená hormonálna liečba. Ich výhody sa spochybňujú vzhľadom na potenciálne riziko. Ak v liečbe bez takýchto tabliet nemôže urobiť, na odstránenie záchvatov dobre nápravu pre migrénu vo forme triptánov. Spoločné užívanie týchto liekov je prijateľné.

Výhodné komplexnej terapie v útoku intervale bez použitia tabliet pre migrény, zoznam cinnarizine, phenibut, Topamax a Finlepsin.

Jednorazové použitie liekov Aspirín, Analgin, Paracetamol, Ketonál a kombinovaných analgetík je možné na začiatku útoku.

Prehľad antimigračných liekov

Všetko predpísané lekárom tablety z migrény sú rozdelené do dvoch typov:

  • liečba migrény na zabránenie útoku - sa používa u pacientov, ktorí majú záchvaty viac ako 2 krát mesačne a sú ťažko znášaní;
  • efektívne prostriedky na zastavenie útoku.

Dôležité! Pri častom používaní drogy sa môže vyvinúť tolerancia voči nemu (návykové)! Korekcia dávky alebo vymenovanie analógu spočíva výhradne v kompetencii ošetrujúceho lekára

Pri liečbe migrény je zoznam účinných opatrení zameraných na dosiahnutie maximálnych výsledkov, algoritmus:

  1. Ak sa útok začal, mimoriadna pomoc pri migréne spočíva v užívaní analgetík.

Prvá pomoc, zoznam: Aspirín, Paracetamol, Pentalgin, Solpadein.

  1. Po 40-50 minútach. Je oprávnené piť drogy zo skupiny triptanov, ak analgetiká nefungujú.

Pomôžte prášok z migrény v tomto prípade: Zomig, Relpaks, Imigran, Noramig. Je to prostriedok migrény rýchleho nárazu!

Dôležité! Rôzne triptány nemôžu byť súčasne zmiešané

  1. Ak nemáte účinok určitého tryptánu, musíte sa pokúsiť prijať iný, ale iba pri ďalšom útoku.
  2. Vo všetkých ostatných prípadoch, keď sa bolesť hlavy je atypický, a zle k diagnóze, pomáha NSAID (nesteroidné protizápalové liečivo): Bonifen (2-4 tablety, ale nie viac ako 6 krát / deň), nimesulid (1-2 tablety / deň).

Nepochybne, čím skôr sú tablety na migrénu, tým rýchlejší a účinnejší bude ich účinok.

Samostatnou skupinou sú prípravky z námeľových alkaloidov (maternicové rohy).

Ergot je huba, ktorá žije na vaječníkoch obilnín, najmä raže a pšenice. Klasickí zástupcovia - lieky Redergin, Ergotamín. Používajú sa na prevenciu a zastavenie migrény, ale vzhľadom na ich vysokú toxicitu majú obmedzené použitie.

Analgetika migrény

Obchodný názov prípravku

Indikácie na použitie

bolesť hlavy; zubné pasty; kĺbovej; svalová, migréna

Pri migrénových záchvatoch, nie menej ako 1 g raz.

Nie viac ako 8 g / deň

Peptický vred žalúdka a dvanástnika vo fáze exacerbácie; I a III trimestra gravidity; dojčenia; deti do 15 rokov; individuálna neznášanlivosť

bolesť hlavy; zubné pasty; bolesť svalov; neuralgia; migréna; bolesti kĺbov; horenie

Pri migrénových záchvatoch, nie menej ako 1 g raz.

Nie viac ako 4 g / deň

Ťažká hepatálna a renálna insuficiencia. Individuálna neznášanlivosť. Deti do 3 rokov

Pentalgin tablety №12

Paracetamol 325 mg; Feniramin maleát - 10 mg; Naproxen - 100 mg; Drotaverin hydrochlorid 40 mg; Kofeín 50 mg

Syndróm bolesti rôzneho pôvodu (bolesť hlavy, zubné), neuralgia

1 tablet 1 až 3x denne

Výrazné poškodenie funkcií obličiek a pečene; peptický vred žalúdka a dvanástnika vo fáze exacerbácie; ťažká arteriálna hypertenzia; poranenie hlavy; deti do 12 rokov

Kapsule Solpadein №12

Paracetamol 500 mg, kofeín 30 mg, kodeín fosfát 8 mg

Bolesť hlavy, bolesť zubov; bolesť s sínusitídou; migréna; neuralgia

1 tabletu 3-4 krát / deň

Organické ochorenia kardiovaskulárneho systému; arteriálna hypertenzia; po CCT; závažná hepatálna a / alebo renálna insuficiencia; deti do 12 rokov

Zástupcovia skupiny triptanov

Obchodný názov prípravku

Indikácie na použitie

Zolmitriptan 2,5 mg

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

2,5 mg dvakrát denne, ale nie viac ako 10 mg

Vek detí - do 18 rokov; ischemická choroba srdca; ťažká renálna insuficiencia; neznášanlivosť na galaktózu

Sumatriptan 0,5 g a 0,1 g

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

50 - 100 mg trikrát denne

Vek do 18 rokov; infarkt myokardu; nekontrolovaná arteriálna hypertenzia; výrazné poškodenie funkcie pečene a / alebo obličiek

Eletriptan 0,04 g

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

1-2 tablety, ale nie viac ako 4 krát denne

Vek do 18 rokov; koronárne arteriálne ochorenia; závažné porušenie funkcie pečene; nekontrolovaná arteriálna hypertenzia; laktóza

Alkaloidy náme

  1. Ergotamín (hydrogénartrát ergotamínu 0,001 g) sa používa na liečbu migrény na začiatku záchvatu alebo v prodromálnej (predchádzajúcej) perióde. Jedna dávka príjmu je 2 mg denne - nie viac ako 4 mg.

Kontraindikácie: tehotenstvo, ochorenie pečene a obličiek, sepsa (otrava krvi), ťažká ateroskleróza, stenocardia.

Použitie lieku dlhšie ako 7 dní si vyžaduje dohľad nad lekárom.

  1. Redergin (dihydroergotoxín mesylát 1,5 mg) sa aplikuje pred jedlom 1,5 mg 3-krát denne, ak je to potrebné raz, 4,5 mg jedenkrát denne.

Kontraindikácie: bradykardia, arteriálna hypotenzia, ischemická choroba srdca.

Preventívna liečba

Čo to znamená? Skupina liekov, často v kompozitnej terapii, používa špeciálny pacient na zníženie migrénových záchvatov a uľahčenie ich prietoku. Bez ohľadu na to, aké sú dobré analgetiká, pri dlhotrvajúcom zneužívaní takýchto liekov začína závislosť a závislosť. Existuje nebezpečenstvo vzniku abúzusovej bolesti hlavy, keď samotné lieky spôsobujú bolesť hlavy.

  • Liečivo Vazobral s migrénou ako preventívnym prostriedkom na hypertenziu artérií sa ukázalo ako veľmi účinné. Obnovuje oslabený cerebrálny obeh a posilňuje steny ciev.
  • pacienti sú najvyšší. Obzvlášť preukázané, že ľudia vo veku majú silné bolesti hlavy a závraty. Eliminuje hypoxiu a nasýti mozog kyslíkom. Vezmite 1-2 tablety 2 krát denne.
  • Účinná liečba antikonvulzívami, ktorá zahŕňa Finlepsin (600-800 mg denne) a Topamax (100 mg denne).
  • a Topamax sa uvoľňujú prísne podľa lekárskeho predpisu.
  • Blokátor vápnikového kanála Cinnarizine okrem zlepšenia krvného obehu vykazuje dlhodobú liečbu a sedáciu. Odporúča sa pre migrénu s aurou. Vstupné dávky - 225 mg denne.
  • Normalizuje cerebrálnu cirkuláciu, znižuje tón krvných ciev, má antikonvulzívny účinok, eliminuje paniku a úzkosť Fenibut.

Pre preventívne účely sa Phenibut užíva jedenkrát denne v dávke 150 mg. Účinné v kombinácii s Vazobralom.

Aký druh prípravkov, aby sa v konečnom dôsledku, leží v kompetencii lekára, ktorý je oboznámený s históriou a konkrétneho pacienta. V lekárskej praxi často dochádza ku kombinácii antagonistov vápnika (cinnarizine) s antikonvulzív (Finlepsin, Topamax), plus antidepresíva.

Prevencia záchvatov migrény, uzavreté v dobre vybraných liekov v kombinácii so zdravým životným štýlom, čo výrazne uľahčuje útoky a znižuje ich počet na minimálnu úroveň. Kvalita života sa dramaticky mení, keď už nie je priestor na bolesť.